بیژن حکمت
کوشنده و پژوهشگر سیاسی
جمهوری خواهان ملی ایران
Bookmark and Share
جمهوری خواهان ملی ایران
۱۳ خرداد ۱۳۸۹ - ۳ ژوئن ۲۰۱۰
بیانیه جمهوری خواهان ملی ایران در محکومیت جنایت اسراییل

حمله ارتش اسراییل به کشتی حامل کمک های انساندوستانه برای ساکنین غزه و کشتار بیش از ده تن از سرنشینان آن، بار دیگر موجب واکنشی گسترده در جهان و محکومیت سیاست های دولت اسراییل بویژه تداوم محاصره نوارغزه شده است.

اسراییل چه در جنگ لبنان و غزه، چه در محاصره این سرزمین و چه در حمله به ناوگان ترکیه در دریای آزاد، نه تنها به استفاده نا متناسب از قهر دست یاخته بلکه قوانین بین المللی و قوانین جنگ را نیز زیر پا گذشته است. اینها همه میتواند در ردیف جنایات جنگی و جنایت بر علیه بشریت قرار گیرد. از دیدگاه سیاسی هم سیاست های دولت اسراییل جز تقویت گرایش های افراطی در میان مردم فلسطین و انزوای میانه روها نتیجه ای نداشته است.

ما بدون تردید با کشتن غیرنظامیان اسراییلی، چه با عملیات "استشهادی" و چه با برتاب موشک های حماس بسوی مناطق مسکونی نیز مخالفیم و آنرا شدیدا محکوم میکنیم، ولی سیاست گرایش های تندرو در دولت اسراییل را مسئول شکست تقشه راه معاهدات اسلو و نیرومند شدن حماس و جهاد اسلامی میدانیم.

ما از تشکیل کمیته حقیقت یاب شورای حقوق بشرسازمان ملل متحد برای تحقیق در مورد کشتار سرنشینان کشتی ماوی مرمره حمایت میکنیم و خواستار محاکمه و مجازات آمرین و عاملین این جنایت و برداشتن محاصره نوار غزه هستیم.

ما کماکان تشکیل دولت ملی فلسطین و به رسمیت شناختن موجودیت اسراییل را تنها راه حل ممکن مسئله فلسطین میدانیم و خواستار توقف شهرک سازی در مناطق اشغالی و از سر گرفتن مذاکرات صلح برای تحقق این راه حل هستیم.
 
استفاده از مطالب این سایت با ذکر مأخذ مجاز است